Emlak yatırımı için İstanbul’a yakın tatil beldelerinde fiyatlar

İstanbul’a yakın konumda bulunan ve yaz aylarında kira getirisi yükselen tatil beldeleri emlak yatırımcılarının da ilgisini çekiyor.

Yaz aylarında haftalık ve aylık kiralamaların canlılık kazandığı bu bölgele, aynı zamanda emlak yatırımcıları için bir gelir kaynağına dönüşebiliyor.

İstanbul’da yaşayıp özellikle hafta sonunu şehir gürültüsünden uzak, sakin yerlerde geçirmek isteyenler için birçok yakın mesafe tatil beldesi bulunuyor. Özellikle son yıllarda hem trafik hem de vakit yetersizliğinden çoğu tatilci İstanbul’a yakın beldelere gitmeyi tercih ediyor. İstanbul’a yakın olan tatil beldelerine artan ilgi, bu bölgelerdeki emlak fiyatlarını da etkiliyor.

İşte Zingat.com 2019 yılı Mayıs ayı verilerine göre İstanbul’a yakın mesafede bulunan 4 bölgede satılık ve kiralık konut fiyatları…

Çınarcık
İstanbul’a sadece iki saat uzaklıktaki Çınarcık, deniz turizmiyle öne çıkan Yalova ilçelerinin başında geliyor.

Çınarcık’ta ortalama 100 metrekarelik konutların satış fiyatları 166 bin 110 TL ile 276 bin 850 TL arasında değişiyor. Kira fiyatları aralığı ise 726 TL ile 1.210 TL arasında.

Erikli
Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Erikli, İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında ilk akla gelenlerden. Kısa süreli hafta sonu planları için de uygun.

Edirne’nin Keşan ilçesinde ortalama 100 metrekarelik konutların satış fiyatları 129 bin 506 TL ile 215 bin 843 TL arasında değişiyor. Kira fiyatları ise ortalama 718 TL.

Sapanca
Sakarya’nın Sapanca ilçesi genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında tercih ediliyor. Sapanca Gölü çevresinde pek çok müstakil ev bulmak mümkün.

Sapanca’da ortalama 100 metrekarelik konutların satış fiyatları 173 bin 498 TL ile 289 bin 164 TL arasında değişiyor. Kira fiyatları aralığı ise 539 TL ile 898 TL arasında.

Akçakoca
Akçakoca, 35 km uzunluğundaki geniş kumsalıyla öne çıkan tatil yerleri arasında yer alıyor. Düzce’ye bağlı olan Akçakoca, İstanbul’a yakın tatil rotası arayanların da tercihlerinden biri.

Akçakoca’da ortalama 100 metrekarelik konutların satış fiyatları 123 bin 641 TL ile 206 bin 68 TL arasında değişiyor. Kira fiyatları ise ortalama 604 TL.

Kaynak : www.zingat.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN