Elektrikli araçların fiyat, model ve özellikleri

Benzin fiyatlarına karşı etkili olan elektrikli otomobil nihayet türkiye de satışa çıkıyor. Elektrikli otomobil ile birlikte hem doğayı korumakla ilgili hemde vatandaşın cebindeki parayı korumakla ilgili olarak elektrikli otomobil satışları oldukça artacak gibi görünüyor. Elektrikli araçların özellikleri ise benzinli araçlardan pek farklı olmayacak gibi görünüyor.

Marka olarak renaultun çıkarttığı elektrikli araçların satışı başladı diğer araçlara uygulanan ÖTV fiyatları arasında fark olmamakla birlikte elektrikli araçlarında %3 ötv fiyatı ile birlikte 60 bin tl olarak satışa çıkartılacak. Satışların başlayacağı ilk şehirler arasında İstanbul, Ankara, Gaziantep, Kocaeli ve Bursa’da yetkili servislerde başlatılacak.

Türkiyenin her ilinde kısa süre içerisinde benzin istasyonları şeklinde elektrik istasyonları kurularak elektrik ihtiyaçları giderilecek. Bununla birlikte araç sahipleri renault yetkili servislerinde araç bataryalarını doldurabilecekler.

Elektrikli araçlarınızı evinizde de 6 saat süreyle şarj edebileceksiniz. Hızlı şarj olmasını istiyorsanız renault servislerinden 1 saat içerisinde hızlı şarj edebilme özelliğine sahip olacaksınız. Renault yetkililer şarz sürelerini en kısa süreye indirebilmek için çalışma yaptıklarını da bildirirken araçların kısa süre içerisinde milyonlara ulaşağı da tahmin ediliyor.

Elektrikli araçların fiyatı olarak şuan bilinen Fluence Privilege 1.5 dCi (dizel) modeller için 59 bin tl , Fluence Bold Edition 1.5 dCi EDC (dizel otomatik) modeller için ise 63 bin tl olarak satışa sunulacak.

Elektrikli araç kullanan kişiler aylık olarak batarya ücreti şeklinde 193 lira kira bedeli ödeyecek.

Finkafe'de Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir