DYH: Varlık satışında bağlayıcı tekliflerle ilgili çalışma sürüyor

Doğan Yayın Holding (DYH) bir kısım varlıklarının satışı ile ilgili olarak “due diligence” sürecinin devam ettiğini ve bağlayıcı olmayan teklifleri ciddi bulunan ve koşulları sağlayan kurumlar ile çalışmaların Goldman Sachs aracılığı ile sürdüğünü açıkladı.

DYH’den KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin ve bağlı ortaklıklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik olarak, şirketimize yeni ortaklar alınması veya bağlı ortaklıklarımızdaki ortaklık paylarının tamamen veya kısmen satılması, varlık satışı yapılması, hisse değişimi veya stratejik ortaklıklar kurulması da dahil olmak üzere, muhtelif işbirliği olanaklarının araştırılması konularında, ‘bağlayıcı olmayan’ teklifleri ciddi bulunan ve koşulları sağlayan kurumlarla çalışmalar, danışman kuruluş (Goldman Sachs) refakatinde devam etmektedir” denildi.

Yürütülen çalışmalar kapsamında, ‘veri odası’ (due dilligence) sürecinin halen devam ettiği belirtilen açıklamada, “İlgilenen kurumlar kendi tercihleri doğrultusunda farklı varlık gruplarıyla ilgilenebilmektedir. Veri odası süreci tamamlandığında ilgilenen kurumlardan ‘bağlayıcı olan’ teklifler alınacak ve kamuya açıklanacaktır” denildi.

Açıklamada, şirket varlıklarının/iştirak paylarının yeniden yapılandırılması ile ilgili süreçlerin sonucunda, herhangi bir ‘bağlayıcı teklif’ gelmeyebileceğinin, gelecek ‘bağlayıcı tekliflerin’ hiçbirisinin koşulları sağlayamayabileceği ve herhangi bir satış olmayabileceği ihtimallerinin de yatırımcılar tarafından göz ardı edilmemesi gerektiği kaydedildi.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/dyh-varlik-satisinda-baglayici-tekliflerle-ilgili-calisma-suruyor/ekonomi/haberdetay/06.01.2011/1335493/default.htm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir