Dolar Yorumları / Ziraat FX – (3.04.2024)

USD/TRY: ABD’de dün akşam Fed üyeleri Mester ve Daly’nin yaptıkları açıklamalarda üç faiz indiriminin hala makul olduğu belirtilirken, tarih konusunda aceleci davranılmaması gerektiğinin altı çizildi. Öte yandan, dün Almanya TÜFE verisi takip edildi. Aylık %0,4 olarak gerçekleşen (beklenti %0,5) enflasyon rakamı, Avrupa bölgesinde faiz indirimi konusunda olumlu sinyaller verdi. Fiyatlamalar tarafında; Dolar endeksi (DXY) gün içinde 105,1 seviyelerine kadar yükselse de günü 104,8 noktasında tamamladı.

Bugünün veri takviminde, ABD’de ADP özel sektör istihdam verisi, hizmet PMI ve Fed Başkanı Powell’ın konuşması yer alırken, Euro bölgesinde açıklanacak TÜFE verisi önem arz etmekte. Yurt içinde ise bu sabah mart ayı enflasyonu takip edildi. Buna göre TÜFE aylık %3,16 olarak (beklenti %3,5) gerçekleşti. Böylelikle yıllık enflasyon %68,50 oldu. Kararın TL üzerinde net bir etki yapmadığını izlerken, gün içerisinde Dolar/TL’de dünkü kapanış seviyesi olan 32,05 civarında sakin seyir gözlenebilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!