Dolar Yorumları / Ziraat FX – (11.06.2024)

USD/TRY

Yurtdışında dün Avrupa Parlamentosu seçimlerinin ardından Avrupa’da politik risklerin gündeme gelmesi risk iştahı üzerinde etkili oldu. Bu ortamda Dolar güçlü kalmaya devam etti. Bugün yurtdışında veri gündemi sakinken, yarın ABD’de açıklanacak kritik enflasyon verisi ve Fed faiz kararı öncesinde piyasada temkinli mod korunabilir. Dolar da gücünü koruyabilir ve halihazırda kırılgan bir görüntü sergileyen Gelişmekte Olan Ülke para birimleri de baskı altında kalabilir.

Yurtiçinde ise kurda son günlerde artan oynaklık bu sabah yerini biraz daha sakin bir görüntüye bırakmış durumda. Ülke risk primimizde (5 yıllık CDS) önemli bir değişim gözlenmezken, yurtdışı paritelerdeki oynaklık kur üzerinde kısmen etkili olabilir. Halihazırda TCMB’nin sıkı duruşunu koruması TL tarafında destekleyici olmaya devam ettiği söylenebilir. Dün 32,37 seviyesinden kapatan Dolar/TL’de günün geri kalanında söz konusu seviye etrafında hareketler gözlenebilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!