Dolar Yorumları / Yapı Kredi – (25.01.2023)

FED kararı öncesi kararsız, sıkışık günler… piyasalar günlük haber akışının etkisi ile gün içinde dalgalı seyir izliyor. Günün sonunda ise başlangıç noktasından çok uzaklaşılmamış oluyor. Son günlerdeki hareket bize birşeylerin netleşmesinin beklediği izlenimi veriyor. Tabi bu konu FED kararı. Haftaya Çarşamba akşamı karar seti açıklanacak. Kısa vade için yön biraz netlik kazanmış olacak. Öncesinde piyasaların iyimser modda fiyatlama arzusu içinde olacağını düşünmeyi sürdürüyoruz.

Dün açıklanan imalat ve hizmet PMI’ları fena sonuçlanmadı. ABD de her ikisi se beklentilerin biraz üzerinde geldi. Hala 50’nin altındalar ama önceki veriye göre iyileşme kat ettiler. Diğer bir haber ise ABD şirketlerinden geldi. Şirketlerin bilançoları karışık sonuçlara işaret etti. Haber akışının bütünü Dolar Endeksi’ni yatay tuttu diyebiliriz. Bugün çok kritik veri yok. Yarın var. O yüzden bugün sakin geçebilir. Yarın verilere bağlı hareket görülebilir. Lokalde mali açıdan yük yaratacak kararlar öne çıkıyor. Vergi düzenlemesine dair detaylar paylaşıldı. Maliye Bakanı Nebati dün detayları açıkladı. Diğer yandan yeni konut alımına ilişkin düzenleme Meclis Genel Kurulu’na geldi.

Seçim tarihi olarak 14 Mayıs tarihi açıklandı. Kur bu sabah 18,81 civarında işlem görüyor. Aşağıda 18,79 ve 18,77; yukarıda 18,82 ve 18,85 gün içi öne çıkan teknik seviyeler.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten