Dolar Yorumları / Yapı Kredi – (21.03.2023)

Hafta sonu yaşanan gelişmelerden ötürü dün piyasalarda biraz sükûnet sağlandı ve risk iştahı biraz arttı. Tabii bankacılık sektöründeki bunca haberden sonra tüm algının gelişmeler öncesi hale dönüşmesi mümkün değil. Sadece olayın sıcaklığı geride bırakıldı. Ama unutulmadı veya bankacılık sektöründeki tüm sorunlar çözülmüş değil. Bu çerçevede gözler yarın akşam açıklanacak FED kararında. FED’in ne düşündüğü, ne yapacağı, ne söyleyeceği önemli. Banka aşırı tonda şahin olmaktan uzaklaşmak zorunda kalabilir. Yaşanan gelişmeler FED’i biraz daha dikkatli olmak, biraz daha dengeli olmak zorunda bırakabilir. Aksi halde faiz
artışının yarattığı riskler yeniden gündeme gelebilir.

Dünkü seyirde bir miktar yara sarma fiyatlaması oluştu. Risk iştahının biraz artması ile Usd talebinde hafif düşüş oluştu. Dolar Endeksi 103,3 civarında işlem görüyor. Seyrin devamında ilk durak FED kararı.
Seçim az bir süre kaldı, seçim listeleri bugün askıya çıkıyor. Haber akışı yatırımcılar açısından önem arz ediyor. Özellikle ekonomik politikaların seçim sonrası nasıl olacağı merak konusu.

Kur ılımlı bir şekilde yükselişini sürdürüyor. 19 seviyesine gelindi. Bu sabah 19,02 civarında işlem görüyor. Aşağıda 18,97 ve 18,93; yukarıda 19,05 ve 19,09 gün içi öne çıkan teknik seviyeler.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten