Dolar Yorumları / Yapı Kredi – (20.03.2023)

Hafta sonu hareketli geçti. FED ve 5 büyük merkez bankası piyasaya likidite sağlamak için ortak hareket etme kararı aldı. Diğer yandan İsviçre’de zor duruma düşen Credit Suisse bankasını UBS satın alacak. Hızlı ve organize kararlarla yeni hafta başlıyor. Piyasadaki tansiyonunun biraz düşmesi sağlanabilir. Usd talebi biraz azalabilir. Yapılanların etkisi olumlu olabilir. Eğer yeni tatsız haberler gelmez ise piyasa iyi olma, normalleşme çabası sergileyebilir.

Para piyasalarında Usd baskısının biraz azalması mümkün olabilir. Dolar Endeksi bu sabah 103,8 civarında bulunuyor. Bu hafta FED kararı açıklanacak. Bankanın 25 bp faiz artırması bekleniyor. Esas konu ne düşündüğü. Güncel durumu nasıl yorumladığını ve nasıl davranacağı önemli. Seçim az bir süre kaldı, seçim listeleri bugün askıya çıkıyor. Haber akışı yatırımcılar açısından önem arz ediyor. Özellikle ekonomik politikaların seçim sonrası nasıl olacağı merak konusu.

Kur ılımlı bir şekilde yükselişini sürdürüyor. 19 seviyesine gelindi. Bu sabah 19,02 civarında işlem görüyor. Aşağıda 18,97 ve 18,93; yukarıda 19,05 ve 19,09 gün içi öne çıkan teknik seviyeler.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten