Dolar Yorumları / Yapı Kredi – (12.02.2024)

Ekonominin canlı olduğunu gösteren makro veriler ve şahin FED yönlendirmeleri ile Dolar gücünü koruyor. ABD ekonomisi son yılların en güçlü-hızlı FED sıkılaşmasına rağmen güçlü veriler vermeye devam ediyor. Mart ayında faiz indirim kapısı kapanmak üzere. Umutlar ötelenmiş durumda. Bu hafta ABD TÜFE verisi önemli. Yarın açıklanacak veri enflasyonunun trendini gösterecek. Veri beklentilerinden saptığı ölçüde hareket yaratabilir. Dolar Endeksi 104 civarındaki seyrini koruyor.

Lokal tarafta, bu hafta veri trafiği yoğun ve kritik değil. Para ve maliye politikalarında izlenen yolda ilerlemeyi sürdürüyoruz. Bir yandan da seçim takvimi işliyor. Seçim sonrası lokal fotoğrafın daha netleşmesini bekliyoruz. Merkez Bankası’nın 45% politika faizini destekleyecek adımlar atacağı sinyali verdiğini not edelim.

Kur ılımlı yukarı eğilimini koruyor. Bu sabah 30,69 civarında işlem görüyor. Aşağıda 30,50 ve 30,00; yukarıda 31,00 ve 31,50 öne çıkan teknik seviyeler.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!