Doğan Holding Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (18.06.2014)

Doğan Holding Hisse Yorumu

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Doğan Yayın Holding’in (DYHOL) tüm aktif ve pasiflerinin devir alınması suretiyle Doğan Holding (DOHOL) çatısı altında birleşmesi kararı alındı. Bu birleşme sayesinde şirket, daha verimli bir operasyonel ve finansal yapıya, iyileşmiş bir kurumsal yönetime ve genişlemiş bir yatırımcı tabanına ulaşmayı hedeflemektedir. Birleşme ile ayrıca yıllık 3-4 milyon dolarlık maliyet avantajı ve 20 milyon TL’lik vergi kalkanı yaratılması hedeflenmektedir.

Şirket geçtiğimiz Ocak ayında Digitürk’ün %53 hissesini almak için bağlayıcı olmayan teklif vermişti. Satışın zamanlaması konusunda henüz bir duyuru yapılmamıştır. Digitürk’ün satın alınmasının, digital TV segmentinin en hızlı büyüyen segmentlerden biri olması dolayısıyla DOHOL hisseleri için katalist olacağını öngörüyoruz. (Doğan TV 1Ç14’de abonelik gelirlerinde %15 büyüme kaydetmiştir.)

Potansiyel Katalistler

Birlşemenin tamamlanması, Lira’nın değer kazanması, yazılı reklam piyasasında iyileşme ve Digitürk’ün satın alınması en önemli katalistlerdir.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Lira’nın değer kaybetmesi ve Türkiye ve Rusya yazılı reklam piyasasında daralmanın sürmesi aşağı yönlü risk oluşturmaktadır.

Değerleme

Değerlememiz 1.26 TL hedef fiyata ve %45 NAD iskontosuna işaret etmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Oyak Yatırım 2014 Haziran Portföy Önerileri

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir