Doğan Holding Hisse Yorumu / Halk Yatırım – (25.04.2013)

Doğan Holding Hisse Yorumu

12 Ay Hedef Fiyat 1.31

Doğan Holding Maliye Bakanlığı’na 1.1 milyar TL vergi borcunu vadesinden önce ve tek seferde yaptığı 480.5 milyon TL ödeyerek kapattıktan sonra, medya ve enerji sektöründeki ivmelenmeyle 2013 yılında büyüme trendini artırmayı hedefliyor.

Enerji sektörüne ilgisini artırıyor

En büyük özel sektör santrallerinden biri olan Boyabat Barajı Hes Projesi kapsamında üretilecek olan yıllık yaklaşık 1.5 milyar KwH elektriğin, Türkiye’nin enerji dışa bağımlılığını azaltmasında önemli rol oynaması beklenmektedir. 418
milyon Kwh elektrik üretilmesi beklenen Aslancık projesinin ise 2013 yılının 2. yarısında faaliyete geçeceği planlanmaktadır.

Şirket 2012 yılı satış gelirleri önceki sene aynı döneme göre %10 oranında artış göstererek 3.1 milyar TL seviyesine yükseldi.

Nakit oranları artmasına rağmen temettü dağıtmayacak. Şirketin Petrol Ofisi ve OMV’nin satışından sağlanan 2.2 milyar TL net nakit akımına rağmen yatırımcılarına temettü dağıtmayacak olması, hisse senedi üzerindeki negatif algıyı
artırmaktadır.

Katalizör:

• Net nakit akımlarının (Petrol Ofisi+OMV) tetikleyeceği yeni yatırımlar

Risk Faktörü:

• Siyasi belirsizlik

• Açılan vergi cezası davalarında Yargıtay’dan gelecek kararlara bağlılık

• Yüksek borçluluk oranı

Halk Yatırım 2013 2. Çeyrek Görünüm Raporu’nun tamamı için tıklayın.

Tüm Doğan Holding hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir