Doğan Holding Hisse Yorumu 2013 / Oyak Yatırım

Oyak Yatırım DOHOL hisse senedinde 2013 hedef fiyatını 1.22 TL olarak belirledi. 

Şirketin sadece Holding‟e ait 1.2 milyar Dolar net nakti mevcutken, şirketin piyasa değeri de 1.2 milyar Dolar seviyesinde. Net nakte ilaveten şirketin ayrıca medya ve enerji sektöründe değerli varlıkları da bulunmakta. Doğan Holding, DYHOL‟ün %65‟ine ve Doğan Enerji‟nin %100‟üne sahip. Doğan Enerji‟nin Türkiye‟de ve Irak‟ta enerji yatırımları mevcut. Ek olarak, şirket yakın zamanda Akkök Grubunun Sedaş elektrik dağıtım şirketindeki hisseleriyle ilgilendiğini açıkladı. Buna bağlı olarak şirketin elindeki nakti değerlendirmek amacıyla yeni yatırımları gözden geçirmektedir.

Potansiyel Katalistler

PTOFS ve OMV‟nin satışından sağlanan 1.2 milyar Dolar‟lık nakit göz önünde bulundurulduğunda, yakın zamanda bünyeye katılabilecek potansiyel yeni yatırımlar şirket için katalist olabilir.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Siyasi endişeler ve vergi cezaları Doğan grup şirketlerinde her zaman dalgalanmalara sebep olabilir. Enerji segmentindeki potansiyel satın almalar şirket için yukarı yönlü risk olarak değerlendirilebilir.

Değerleme

Şirket için yaptığımız değerleme 1.22TL hedef fiyat ile %44 yükseliş potansiyeline işaret etmektedir.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu – (Rapor için tıklayın!)

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir