Dijital Varlıklar Ekosistemi VOLENTIX Türkiye’de ‘digital network’ ile buluşuyor

Geleceğe ilham veren dijital değer sistemlerinden biri olarak gösterilen VOLENTIX Dijital Varlıklar Ekosistemi, 20 Şubat’ta BLOCKCHAIN ECONOMY ISTANBUL SUMMIT’e katılıyor. VOLENTIX yöneticileri Pythagoras Systems Machine Learning Direktörü Prof. Yiannis Emiris ve Hukukçu/Bilim İnsanı ve Dijital Varlıklar Ekosistemi Yaratıcısı Dane Rutledge zirvede konuşmacı olarak yer alacak.

VOLENTIX’in yolculuğu bundan 2 yıl önce blockchain teknolojisi ve merkezi olmayan bir platform olma felsefesiyle başladı. Bitcoin madenciliğinin çok hızlı geliştiği, bunun için süperbilgisayarların devreye girdiği bir dönemde peer-to-peer varlık değişimine olanak sağlayan, Yapay Zeka (AI) kullanan ve katılımı teşvik eden bir sistemi kurmayı hedefledi. VOLENTIX, merkezi olmayan, doğal bir kitlesel yatırım ortamı yaratarak DAO yoluyla (Decentralized Automous Organization), kitlelerin kendi oluşturdukları güçten yine kendilerinin faydalanmalarını sağlamayı amaçlıyor. VOLENTIX, kendi dijital değer birimi VTX Token’ı da pazara sunmaya hazırlanıyor.

VOLENTIX her katılımcının, her üyenin anında bu sistemden faydalanmasına olanak sağlayan bir dijital varlık ekosistemi (Digital Assents Ecosystem-DAE) olarak kuruldu. Böylece toplulukların katılımını teşvik ederek onların oluşan güçten yine kendilerinin fayda sağlamasını hedefliyor. Bunu yaparken aslında pek çok platform alt yapı hizmetini de Blockchain ve açık bir mimari yapısı içinde sunuyor. VOLENTIX dördüncü nesil blockchain tabanlı EOS.IO teknolojisi kullanıyor.

VOLENTIX sadece dijital değer birimi VTX Token ile sınırlı bir yapı değil ve pek çok kombinasyonu bir arada bulunduruyor. Volentix Dijital Varlıklar Ekosistemi (Digital Assents Ecosystem-DAE) kombine çalışan, merkezi olmayan dijital varlık değişim sistemi VDEX (Decentralized Dijital Assets Exchange-VDEX) güvenli multi-currency değişimine olanak sağlıyor. Katılımcılar, her türlü dijital para birimini VDEX’i kullanarak bireysel olarak değiştirme olanağına sahipler. VERTO Wallet ise cross-blockchaing peer-to-peer bir dijital cüzdan… VESPUCCI Crypto Rating Yapay Zeka (AI) tabanlı kullanıcı dostu bir market-ratings analiz arayüzü. Tüm bunlar yine teşvik-katılım programı VENUE Platform ile destekleniyor.