Çekmeköy’ün uygun fiyatlı evleri bu mahallelerde!

Çekmeköy, İstanbul’da Anadolu Yakası’nda markalı konut projelerinin ağırlık kazandığı ilçelerden biri olarak öne çıkıyor.

Aynı zamanda birçok özel eğitim kurumunun da kampüslerinin bulunduğu Çekmeköy, ev sahibi olmayı planlayan aileler için cazibe merkezi haline geldi. Peki Çekmeköy’de ortalama 100 metrekarelik konutlar hangi aralıkta fiyatlandırılıyor? Çekmeköy’de 2018 yılında hangi yeni konut projeleri hayata geçirilecek?

Çekmeköy’de satılık konut fiyatları

Zingat.com verilerine göre, Çekmeköy bölgesinde satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatlarının artış oranı yüzde 0.08 oranında gerçekleşti. Çekmeköy ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 996 TL değerine sahip. 2017 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Çekmeköy ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 224 bin 668 TL ile yaklaşık 375 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Çekmeköy’de satın alınan bir konut için yapılan yatırımın, konutun kiraya verilmesi halinde geri dönüş süresi ise 22 yıl olarak hesaplanıyor.

Çekmeköy’de kiralık konut fiyatları

Zingat.com verilerine göre, Çekmeköy’de kira fiyatları Ekim 2016-Ekim 2017 yıllarını kapsayan bir yıllık dönemde yüzde 10’luk bir artışa sahne oldu. Buna göre, Çekmeköy’de 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.137 TL değerinde. Çekmeköy’de, yine 100 metrekare ölçüsündeki daireler için kira fiyatları 850 TL ile 1.420 TL arasında farklılık gösterebiliyor.

Çekmeköy’ün konut yatırımında en pahalı ve en ucuz mahalleleri

Toplam 21 adet mahalleye sahip Çekmeköy ilçesinin metrekare satış fiyatına göre en düşük ve en yüksek konutlara sahip ilçeleri ise şöyle sıralanıyor:

  • Çekmeköy’ün konut metrekare fiyatı en yüksek mahallesi Alemdağ. Alemdağ’da satılık konut metrekare fiyatları 3 bin 193 TL. Alemdağ’ı metrekare fiyatı 3 bin 123 TL ile Taşdelen ve 3 bin 70 TL ile Çamlık mahalleleri takip ediyor.
  • Çekmeköy’de satılık konut metrekare fiyatının en düşük olduğu mahalle ise 2 bin 753 TL ile Aydınlar Mahallesi. İkinci sırada ise 2 bin 825 TL değerindeki konut metrekare fiyatıyla Cumhuriyet yer alıyor. Cumhuriyet Mahallesi’nin ardından üçüncü sırada bulunan Hamidiye Mahallesi’nde ise konut metrekare fiyatı 2 bin 834 TL. Bir başka deyişle, Aydınlar, Cumhuriyet ve Hamidiye mahalleleri Çekmeköy’ün uygun fiyatlı evlerinin bulunduğu ilk üç mahalle konumunda.

Kaynak : www.zingat.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN