Bursa’da konut fiyatları arttı

Yaklaşık 3 milyon nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa, son yılların prim değeri yükselen şehirlerinden. Özellikle satılık konut fiyat artışıyla dikkat çeken Bursa, gayrimenkul yatırımcılarının yakından takip ettiği iller arasında geliyor.

Yeni projelerin hızla arttığı şehir, sanayisiyle, ulaşım ve kentsel dönüşüm projeleriyle adından sık sık söz ettiriyor. Bursa’da devam eden ulaşım projeleri ise şöyle; Balat-Gemlik Bursaray hattı, Alanyurt-İnegöl tramvay hattı, Balat-Mudanya Bursaray hattı. Türkiye’nin aktarmasız en uzun metro hattına sahip olan Bursa’nın hemen hemen her ilçesinden şehir merkezine kolayca ulaşmak mümkün. Ulaşım kolaylığı şehir genelinde konut fiyatlarını da etkiliyor.

Emlak piyasasının yıldızı parlayan şehirlerden Bursa’da konut fiyatları artıyor. Peki, Bursa’da satılık konut fiyatları son bir yıl içinde ne kadar arttı? İşte Bursa konut piyasasına dair önemli bilgiler…

Bursa satılık konut fiyatlarının en çok yükseldiği ikinci şehir

Bursa satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2.07 artış gösterdi. REIDIN Emlak Endeks 2017 Ekim ayı verilerine göre de, yıllık artış oranları açısından Bursa, Ekim ayında satılık konut fiyatlarının en çok yükseldiği ilk beş şehir arasında, yüzde 26.16’lık yıllık artışla ikinci sırada yer aldı. İlk sırada ise, satılık konut fiyatlarındaki yıllık yüzde 26.86’lık artışla Balıkesir yer alıyor.

Bursa satılık daire fiyatları

Zingat.com Bölge Raporu 2017 Ekim ayı verilerine göre ise, yatırım amaçlı projelerin artış gösterdiği Bursa’da ortalama 100 metrekarelik konut için satış fiyatı minimum 134 bin 639 TL, maksimum 224 bin 399 TL arasında değişirken; ortalama konut satış değeri 179 bin 519 TL olarak ölçümleniyor.

Bursa’da konut yatırım geri dönüş süresi 18 yıl

Bursa’da kira fiyatları 638 TL ile 1.063 TL arasında değişiklik gösteriyor. 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kira fiyatı ise 850 TL. Kiraya verilen konutun yatırım geri dönüş süresi de 18 yılı buluyor.

Bursa’da konut metrekare fiyatı en yüksek ilçe: Mudanya

Zingat.com Yatırım Rehberi Ekim 2017 verilerine göre, Bursa’da satılık konut metrekare fiyatı en yüksek ilçe 1,961 TL ile Mudanya oldu. Mudanya’yı Nilüfer ve Osmangazi ilçeleri takip ediyor.

Kaynak : www.zingat.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN