Burgan Bank 2020 3. Çeyrek Kâr Rakamlarını Açıkladı

Burgan Bank’ın yılın üçüncü çeyreğinde nakdi ve gayri nakdi krediler toplamı 24,7 milyar TL oldu

Butik bankacılık anlayışı ile tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik özel ve hızlı çözümler üreten Burgan Bank, üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Ana hissedarından aldığı güçle, çalışanlarının ve müşterilerinin duyduğu güvenle ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ettiklerini belirten Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, nakdi ve gayri nakdi krediler toplamının 24,7 milyar TL’ye ulaştığını söyledi.

Sağlam mali yapısı ve güçlü sermayedarının desteği ile istikrarlı büyümesini sürdüren Burgan Bank, konsolide aktif büyüklüğünü önceki yılsonuna kıyasla yüzde 28 artışla 27,5 milyar TL’ye, nakdi kredilerini yüzde 20 artışla 19 milyar TL’ye, gayri nakdi kredilerini yüzde 22 artışla 4,3 milyar TL’ye, toplam müşteri mevduatını ise yüzde 27 artış ile 14,5 milyar TL’ye çıkardı. Yılın geri kalanında pandemi ve küresel ekonomideki olası riskleri göz önünde bulundurarak ihtiyaten ilave karşılıklar da ayıran Burgan Bank, yılın üçüncü çeyreğini de karlı bir şekilde tamamladı. Bankanın öz kaynakları 1,9 milyar TL’ye, katkı sermaye dahil öz kaynakları ise 4,3 milyar TL’ye ulaşırken, sermaye yeterlilik oranı ise konsolide bazda yüzde 21,1 ve solo bazda yüzde 24,3 olarak sektör ortalamasının üstünde gerçekleşti.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN