Brisa Hisse Yorumu / Finans Yatırım – (28.03.2016)

Brisa Hisse Yorumu

Araştırma Notu – Brisa – 29 Mart’taki temettü dağıtımı sonrası endeksin altındaki performansı devam edebilir

Bunun nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Brisa yarın %6,3 (BIST’teki hisselerin ortalaması %2,7) temettü verimine tekabül edecek şekilde hisse başına brüt 0,5146 TL (net: 0,4374 TL) temettü dağıtımına başlayacak.

Hisse senedinin geçtiğimiz ay endeksin altındaki performansına ara verme nedeninin güçlü temettü dağıtımı açıklaması olduğuna inanıyoruz (yılbaşından bu yana endeksin %10 altında performans gösterdi).

Temettü dağıtımı gerçekleştikten sonra Brisa’nın negatif nakit akışı ve 2016 yılı net kâr rakamında %10 daralma beklentimiz hissenin yeniden endeksin altında performans göstermesi için katalist olabilir.

14,3x F/K ve 10,0x FD/FAVÖK ile hisse uluslar arası benzer şirketlerine göre %74 primli işlem görüyor. Hisse için 7 TL olan 12 aylık hedef fiyatımız %14 düşüş potansiyeline tekabül ediyor, temettü dağıtımı sonrası bu seviyelere gerileyeceğini düşünüyoruz.
Son üç yılda güçlü FAVÖK ve net kâr ivmesini kaybetmesi ile kaldıraçlı bilançonun bir araya gelmesinin yakın gelecekte bizim temel dayanaklarımızı desteklemesini bekliyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN