Borsa Yorumu / Tacirler Yatırım – (3.04.2024)

BIST 100 Teknik Analiz

ABD’de büyüme odaklı verilerin güçlü görünümü ve petrol fiyatlarındaki artış, ABD tahvil faizlerini yukarı çekerken Fed’den faiz indirim beklentilerini de ileri tarihlere öteliyor. Ek olarak, şirket spesifik olumsuz haberler ve Tayvan’da 7.4 ve 6.4 büyüklüğünde peş peşe iki deprem yaşanması, tsunami alarmı ve can kayıpları da Asya borsalarına satış getiriyor. Özetle, küresel görünümün zayıf olduğu bir güne başlıyoruz.

Borsa İstanbul’da ise, özellikle ABD’deki zayıflık dün gün sonuna doğru zaten fiyatlandı. Bu nedenle, BIST’te bugün 9000 üzerinde tutunma çabası bekliyoruz. Önceki gün alım sinyali üreten orta vadeli trend göstergesi MACD pozitif bölgede kalmaya devam ediyor. XU100 endeksi için gün içi dirençler 9150 ve 9260, destekler 9000 ve 8830. Günün ajandasında, içeride Mart ayı enflasyon verileri ile ABD özel sektör istihdam rakamları ve ISM hizmet endeks öne çıkıyor. Türkiye 5 yıllık CDS primleri, düne göre 5 baz puan aşağıda ve 305 baz puandan güne başlıyor..

VIOP30 Teknik Analiz

Nisan ayı VIOP 30 endeks kontratı, geçtiğimiz işlem gününde 9.979 puan seviyesinden günlük kapanış gerçekleştirdi. Bugün yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak 10.100 ve ardından 10.250 puan seviyelerini takip edeceğiz. Aşağı yönlü olası hareketlerde ise 9.800 puan seviyesi ilk destek noktamızı oluştururken, ana desteğimiz 9.700 puan seviyesi.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Hisse Önerileri

Kaynak: Tacirler Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!