Borsa Yorumu / Oyak Yatırım – (3.04.2024)

Hafif satıcılı bir açılış bekliyoruz…

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek ile TCMB Başkanı Fatih Karahan, 15 – 20 Nisan tarihleri arasında IMF ve Dünya Bankası toplantılarına katılmak için Washington’a gidecekler. Çin’de hizmet satın alma yöneticileri endeksi Şubat ayındaki 52,5 seviyesinden Mart ayında 52,7’ye yükseldi. Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester ve San Francisco Fed Başkanı Mary Daly bu yıl üç faiz indirimi beklediklerini söylediler. Bugün Türkiye’de Mart ayı enflasyonu açıklanacak. Yurt dışında Euro Bölgesi TÜFE ve ABD ADP özel sektör istihdam verileri takip edilecek. Bu sabah Asya piyasaları ve ABD vadelileri hafif satıcılı seyrediyor. Borsa İstanbul’un hafif satıcılı başlamasını öngörüyoruz.

Endeks, dün yapılan işlemlerde 116,67 puan düşüşle 9.041 puan seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Endekste 9.000 puan seviyesi ilk destek noktasıdır. Gün içi ilk direnç noktası 9.073 puan seviyesidir. Sonraki direnç noktaları ise 9.162 ve 9.225 puan seviyeleridir. Gün içi ilk destek noktası 9.000 puan seviyesidir. Sonraki destek noktaları ise 8.984 ve 8.874 puan seviyeleridir.

Teknik Bazlı Hisse Öneri Listemiz

Kaynak: Oyak Yatırım Teknik Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!