Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (21.11.2023)

Piyasa Beklentimiz

Bist 100 endeksi düşük işlem hacmi ile yükseliş hareketini sürdürmeye devam ediyor. Hacim tarafında geçtiğimiz dönemlerde 150 milyar TL ortalamada olan günlük işlemler bu hafta 80-85 milyar TL bandında gerçekleşiyor. Özellikle CDS tarafındaki geri çekilme ile birlikte bankacılık endeksi yükseliş hareketini desteklemekte. Yine havacılık ve faktöring tarafında gelen iyi bilançoların fiyatlanmaya başladığını izliyoruz. Bu haftanın ana gündem maddesi TCMB tarafından Perşembe günü açıklanacak olan faiz kararı olacaktır. Beklentiler 250 baz puan artırım ile politika faizinin yüzde 37.50 olması yönünde. 7520 seviyesinden başlayan tepki hareketinde dünü 22 günlük ortalamanın üzerinde kalmamız oldukça önemli. Fiyat hareketlerine baktığımızda beklenti üstü sonuçlar açıklayan havacılık, bankacılık ve gıda tarafında pozitif fiyatlamalar izliyoruz. Bu tip fiyatlamalar önümüzdeki dönemin ana hikayesi olabilir. Büyüme döneminde yükseliş gösteren şirketler yerine sıkılaşma süreci ile birlikte gelir esnekliği olan, nakit tarafta problemi olmayan şirketler ön plana çıkabilir. Teknik olarak baktığımızda yukarı yönlü hareketin devamında yakın direnç olarak 8000 seviyesini takip ediyoruz. Aşağı yönlü harekette ise 7800 seviyesini izliyoruz. Bugünün veri takviminde ABD FOMC Toplantı Tutanakları takip ediliyor olacak.

Bugün hareketli olmasını beklediğimiz hisseler: AKFYE, ECZYT, EKGYO, GARAN, GUBRF, KARSN, OTKAR, PENTA, SİSE

BIST 100 Endeksi

BİST 100 endeksi psikolojik seviye olarak kabul edilen 8000’e yaklaştı. Dün günü 50 günlük ortalaması olan 7950 seviyesinden kapattı. Bu bölgenin yukarı yönde aşılması halinde yükseliş eğiliminin hız kazanması beklenebilir. Bununla birlikte teknik göstergeler pozitif bölgeye doğru hareket ediyor. Teknik olarak 8000 seviyesinin üzerindeki iki günlük kapanış yükseliş eğiliminin hız kazanması için önemli bir sinyal niteliğinde olabilir.

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!