BMI – CFO Eğitim Programında Yeni Dönem

BMI’ın 6 yıldır aralıksız olarak düzenlediği, Üst Düzey Finans Yöneticilerini geliştirmeye yönelik, “Stratejik Finansal Liderlik Sertifika Programı” yeni dönem tarihi belli oldu!

Günümüz iş dünyasında, şirketlerin geleceği büyük oranda stratejik finansal kararlarındaki başarılarına bağlı. Her geçen gün artan ve küresel düzeye yayılan rekabet ortamında şirketlerin finans fonksiyonu en önemli departmanı haline gelmiş durumda. Dolayısıyla, Finans Yöneticilerinin kurum içerisinde oynadığı rol de hızla değişiyor ve ajandaları giderek genişliyor.

Sektörün, Finans Yöneticilerinden beklentisini detaylıca analiz eden ve her dönem beklentiye yönelik güncellenen “Geleceğin Lider CFO’ları: Stratejik Finansal Liderlik Sertifika Programı”, bugüne kadar Türkiye’nin en önemli şirketlerinde orta düzey yönetici koltuğunda oturan finans yöneticilerinin tercih ettiği bir program oldu. 13. Dönemi geride bırakarak, toplamda 350’nin üstünde mezun vermiş olan program, katılımcı profiliyle de finans alanında Türkiye’nin en başarılı programı olarak gösteriliyor. 14. Dönem tarihi 15 Şubat 2020 olarak belirlenen eğitime şimdiden yoğun ilgi başladı. Harvard, Stanford, Columbia gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinin yönetici geliştirme programlarının muadili olarak tasarlanmış ve Türkiye’deki ihtiyaca uygun hazırlanmış olan program özellikle finans koltuğunda oturan yöneticilerin hem bilgilerini güncelleyerek değişen dünyaya hazırlamak hem de liderlik vasıflarını geliştirerek şirket stratejisine katkı sağlayabilecek Üst Düzey Finans Yöneticileri yetiştirmeyi hedefliyor.

Günümüzde özellikle Genel Müdür-CEO koltuğuna en yakın olan ve hatta bu koltuklara aday olarak da en çok CFO’lar gösteriliyor. Dolayısıyla CFO veya uzun vadede CEO koltuğunu hedefleyen orta düzey yöneticilerin artık sadece finans bilgisi bilmesi yeterli olmuyor. Stratejik bakış açısına sahip ve Stratejik kararlar verebilen yöneticiler kariyerlerinde daha hızlı adımlarla ilerleyebiliyor. Eğitim programının amacı da, finansal yönetim alanında deneyim sahibi ve bu alanda kariyer yapmayı hedefleyen kişileri, En Üst Seviye Finans ve Mali İşler Yöneticisi (CFO) rolüne hazırlayarak, stratejik bakış açısına ve güçlü liderlik özelliklerine sahip CFO’lar yetiştirmek. Bir CFO’nun sahip olması gereken yetkinlik ve teknik özelliklerin kapsama alındığı program, toplam 10 gün sürecek ve katılımcılar eğitim boyunca Türkiye’nin Finans – Muhasebe alanında önde gelen akademisyen ve sektör profesyonellerinden eğitim alacaklar.

Program İçeriği ve Eğitmen Kadrosu

Sertifika programına katılacak adaylar, CFO rolünde ihtiyaç duyacakları finans stratejisi, kurumsal yönetim ilkeleri, uzun dönem finansal planlama, iç ve dış raporlama, bütçeleme, vergi planlaması, şirket değerleme yöntemleri, iç denetim ve iç kontrol, suistimal ve sahteciliğin önlenmesi, finansman ve borç yönetimi, şirket birleşme ve satın alma yönetimi gibi finansal yönetim konularında teknik bilgilerle donanacakları gibi, sektörde önde gelen firmaların deneyimli CFO’larının kendi tecrübelerinden ortaya çıkan tavsiyelerini dinleme ve onlara soru sorma imkanı da bulacaklardır.

Eğitmen kadrosundan Prof. Dr. Nuran Cömert, Prof. Dr. Barış Sipahi, Prof. Dr. Erkan Aydın, Prof. Dr. Cengiz Bahçekapılı, Doç. Dr. Şevket Sayılgan, Doç. Dr. Ercan Çalış gibi çok önemli akademisyenlerin eğitmen olarak yer aldığı programda, aynı zamanda sektörün önde gelen kurumlarından birçok üst düzey finans yöneticisi de programda yer alıyor. Güçlü eğitmen-konuşmacı kadrosu ve kapsamlı eğitim içeriği ile dikkat çeken program hakkında detaylı bilgi almak için www.bm-institute.com/cfo sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Toplam 10 Gün (6 hafta sonu) sürecek olan eğitim programında, finans – muhasebe alanında ortalama 5 yıl deneyimli ve bu alanda kariyer yapmayı hedefleyen iş dünyası profesyonellerinin katılımcı olması hedefleniyor. Program sonunda başarılı olan katılımcılar ise BMI tarafından “Stratejik Finansal Liderlik Sertifikasına” hak kazanacaklar.