BİST100, GENTS, GOZDE, KFEIN, KARTN Teknik Analizi / Acar Menkul – (22.02.2022)

BİST100

50 günlük ortalama desteğine yanaştı ama alımlarla karşılaşıldı. Ortalama hala düşüşlere karşı direniyor ve fiyatı tutuyor. Yukarıda “2059” ve “2061”de tepeler var. Direnç orada. Yukarı gitmek istiyor ama olaylar ve yaşanan gerginlik fiyattaki isteği köreltiyor.

GENTS

“4.00”e yaklaştığında satışlar geldi. Düşüş fiyatı ortalamaların altına indirdi. Aşağıda eski diplerin olduğu “2.90” civarı destek olarak ele alınabilir. Ortalamalar direnç. Onlar yukarı yönde geçilmedikçe fiyatta aşağıdaki destek alanına doğru süzülme sürebilir.

GOZDE

Ortalamalarda tutunmaya çalışıyor. Direnç “9.92” civarında oluşan iki tepeden kaynaklanıyor. Ana çanak tamamlandı. Dipleri birleştiren trend çizgisi destek ve onun kırılması satışları tetikleyebilir. Son dip “8.43”de. Onun altına sarkma yaşanması sıkıntının artmasına sebep olur. Ortalamalar birbirine çok yakın yerde ve fiyat her iki ortalamanın arasına sıkışmış durumda. Ne tarafa kopma yaşanırsa o yönde hareket devam edebilir.

KFEIN

Düşüş trendinde. “17.80”de dipler oluştu ama buradan yukarıya gidecek garantisi verilemez hala. Ortalamalar direnç. Ortalamaların üstüne çıkıp da tutunabilirse o zaman en yakın tepe olan “23.68”e kadar bir tepki çıkışı görülebilir. Fiyat tüm çıkışın %61.8 kadarını geri verdi. Dip çalışması yapması bu seviyelerde beklenebilir. Bunun altına da sarkarsa o zaman “15.00”in altına bakılır.

KARTN

“132”den başlayan düşüş akımı içinde “46’ya geldi. Destek ve son dip “44”de. Direnç ise “68”ve “70”deki tepelerde. Yatay akım içinde.. Ortalamaların üstüne çıkmadıkça bu alanda gezinebilir.

Kaynak: Acar Menkul