Bimeks Hisse Yorumu / Bizim Menkul – (03.10.2016)

Bimeks Hisse Yorumu

ENDEKSİN ÜZERİNDE GETİRİ

Mevcut Fiyat (Kapanış): 1,19

Hedef Fiyat: 1,73

Model portföyümüzde de bulunan Bimeks’in 6 aylık satış gelirlerinin beklentilerimizin oldukça altında gerçekleşmiştir. Bunun yanında önümüzdeki bir yıl içerisinde faiz hadlerinde ve döviz kurlarında meydana gelen artış baskısı ve büyüme beklentilerinin aşağı çekilmiş olması modelimizi güncelleme gereği duymamıza sebep olmuştur.

Hedef fiyatımızı bir önceki hedefe göre aşağı çekmemize rağmen şirket paylarının mevcut fiyatı iskontolu işlem görmeye devam etmektedir. Finansal borçların yüksek oluşu ve finansman giderlerinin yüksekliğinin fiyat üzerinde baskı oluşturduğunu düşünmekteyiz.

Bunun yanında şirketin sektördeki konumu ve yakaladığı büyüme başarısı faaliyet karlılığında yakalanan istikrarla birleşince yukarı yönlü potansiyelin korunmasını sağlamaktadır.

Yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda şirket için hedef piyasa değerimiz 206,6 Milyon TL’dir. Pay başına 1,73 TL’ye denk gelen piyasa değeri mevcut piyasa değerine göre %32 iskontolu olup %48 getiri potansiyeli taşımaktadır.

Bu şartlar altında 2,06 olan pay başına hedef değerimizi 1,73 TL’ye düşürüyor fakat “Endeksin üzerinde Getiri” önerimizi korumaya devam ediyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!