BİM Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (05.07.2013)

BİM Hisse Yorumu

Hedefe Potansiyel: % 11

Hedef Fiyat(TL) 46,08

Şirket, faaliyet göstergelerinin bir çoğu (Satış yoğunluğu, alan büyümesi, mağazaların haftalık bazda açık olma durumu, maliyet rasyoları ve fiyat rekabeti) açısından yurtiçi ve yurtdışı benzerlerinden daha iyi verilere sahiptir.

İş modelini Mısır ve Fas operasyonlarına başarıyla yansıtabilen Şirket için, Mısır’daki siyasi sorunlar operasyonel risk yaratabilir.

Piyasada gerçekleşen konsolidasyonların başarısızlıkla sonuçlanması Şirket açısından olumlu olabilir.

Mart 2013 itibariyle 3.735 mağazası olan Şirket, 2013 yılı sonunda mağaza sayısını 4.000’e ulaştırmayı hedeflemektedir. Yurtdışında ise Fas’ta 50, Mısır’da 30 mağaza açarak 120 olan yurtdışı mağaza sayısını 200’e çıkarmayı planlamaktadır. Ayrıca Şirket mevcut operasyonların büyütülmesi ve yeni mağaza açılışları için 270 milyon TL yatırım hedefi koymuştur.

Bimcell’de 530.000 aboneye ulaşan Şirket, 2013 sonunda bu rakamı 1 milyona çıkararak sektörde söz sahibi olmayı hedeflemektedir. 2012 yılında Bimcell’e sınırlı teknoloji yatırımı yapan şirket, GSM segmentine yatırımı artırmak istiyor. GSM sektörüne yapılan yatırımlarla beraber oluşacak ek katma değer, hisse açısından olumlu olacaktır.

Raporun tamamı için tıklayın.

Gedik Yatırım 2013 Aylık Strateji Taporu – 2013 / Temmuz

Tüm BİM hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.