Başarılı Türk Kadınlarının Yurt Dışı Atamalarına Bir Yenisi Daha Eklendi

Takeda Dubai ofisinde ICMEA Bölgesi İnsan Kaynakları İş Direktörü olarak görev yapan Tuba Ertek, Takeda Avrupa ve Kanada Bölgesi Onkoloji İş Birimi İnsan Kaynakları Liderliğine atandı.

Haziran 2015 tarihinde Takeda Türkiye’ye katılan, Eylül 2018 tarihinde Takeda Dubai ofisinde ICMEA Bölgesi İnsan Kaynakları İş Direktörlüğüne atanan ve bu tarihten beri Türkiye, Ukrayna, Hindistan, Kazakistan, Orta Doğu ve Afrika ülkelerini kapsayan bölgede görev yapan Tuba Ertek, 1 Nisan 2020 itibarı ile Avrupa ve Kanada Bölgesi, Onkoloji İş Birimi İnsan Kaynakları Liderliğine atandı.

Yeni görevini Zürih’te sürdürecek olan Tuba Ertek, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, Almanya ve Kanada gibi ülkelerden sorumlu olacak.

İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Tuba Ertek, Takeda’ya katılmadan önce FMCG ve teknoloji sektörlerinde İnsan Kaynakları, Satış ve Pazarlama fonksiyonlarında görev aldı. Sektörde 20 yıl boyunca biriktirdiği bilgi ve birikimi ile Takeda çatısı altında göreve geldiği günden bu yana Türkiye ve ICMEA bölge organizasyonunun geçirmiş olduğu kültürel ve organizasyonel dönüşümü başarıyla yürüttü.

Takeda çalışanların daha mutlu ve bağlı çalışması için çok sayıda fark yaratan insiyatifi başarıyla hayata geçirdi ve 7 ülkede “En İyi İşveren” sertifikasını organizasyona kazandırdı. Özellikle satın alma ve birleşme dönemlerindeki bölgesel İnsan Kaynakları süreçlerini başarıyla yöneten Ertek, Takeda’nın lokal ve globalde birçok ödül kazanmasına katkı sağladı.

Söz konusu atamalar, Takeda’nın hem Türkiye’de hem globalde çalışanlarına kariyer gelişimi fırsatları sunmak için gösterdiği kararlılığın güzel bir örneğini oluşturmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN