Asya Borsaları – (3.02.2023)

Asya borsalarında karışık seyir

Asya-Pasifik’te hisse senetleri, Caixin satın alma yöneticileri endeksinin Çin’de hizmet faaliyetinin Ocak ayında toparlandığını göstermesiyle Cuma günü karışık işlem gördü.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 2,09 düşerek bölgedeki kayıplara öncülük etti. Anakara Çin’de Şanghay Bileşik yüzde 1,32 ve Shenzhen Bileşeni yüzde 1,45 düştü.

Japonya’da Nikkei 225 yüzde 0,43 yükseldi ve Topix Ocak ayı için au Jibun Bank Japonya Hizmet Satın Alma Yöneticileri Endeksi’nin ay için daha fazla büyüme kaydetmesiyle yüzde 0,21 yükseldi.

Güney Kore’de Kospi de yüzde 0,31 ve Kosdaq yüzde 0,07 yükseldi.

Avustralya’da S&P/ASX 200, yatırımcıların Aralık ayı için yüzde 4,3 düşen yeni konut kredisi taahhütlerini sindirmesiyle yüzde 0,32 yükseldi. Singapur, 2022’nin son ayı perakende satışlarını günün ilerleyen saatlerinde açıklayacak.

Adani Group’un kurucusu ve başkanı Gautam Adani’nin net değeri bir gecede daha da düştü ve şu anda Bloomberg Milyarderler Endeksi’nde 21. sırada yer alıyor. Yılbaşından bugüne toplam 59,2 milyar dolarlık net servetini Perşembe günkü piyasa kapanışı itibarıyla 63,1 milyar dolara kaybetti.

ABD’de bir gecede, Wall Street’teki büyük endeksler, teknoloji hisselerinin yönlendirdiği bir ralli gördü. Meta, beklenenden daha iyi bir kazanç raporu gördükten sonra yüzde 23 artarak 2013’ten bu yana en iyi gününü kutladı.

Kaynak: Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!