Asya Borsaları – (21.02.2024)

Asya borsalarında karışık seyir

Hong Kong piyasası, Asya-Pasifik borsalarındaki ticaretin karışık olmasıyla yüzde 2 arttı; Japonya’da iş dünyası güveni bozuldu.

Hong Kong hisseleri, Çarşamba günü Wall Street’teki kayıpların ardından geniş Asya-Pasifik piyasalarının karışık işlem görmesi nedeniyle yüzde 2’nin üzerinde değer kazanırken, yatırımcılar Japonya’nın ticaret verilerini ve büyük imalatçılar arasındaki olumsuz iş güvenini değerlendirdi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi sağlık sektörü ve temel malzeme sektörlerinin etkisiyle yüzde 2,04 yükseldi. Çin’in CSI 300 endeksi yüzde 0,14 artışla işlem gördü.

Tankan anketine göre, Japonya’nın Nikkei 225 endeksi, Japon imalatçıların ticari güveninin Şubat ayında -1’e gerilemesinin ardından, bir önceki ayın 6 değeriyle karşılaştırıldığında yüzde 0,32 kayıp yaşadı. Bu, geçen Nisan ayından bu yana ilk olumsuz veriye işaret ediyor.

Veriler, Japonya’nın teknik durgunluğa girmesinden ve üçüncü büyük küresel ekonomi olma konumunu Almanya’ya kaptırmasından bir haftadan kısa bir süre sonra geldi.

Güney Kore’de Kospi yüzde 0,19 oranında değer kaybederken, Avustralya’da S&P/ASX 200 yüzde 0,6 oranında düşüş yaşadı.

Kaynak: Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!