Arena Bilgisayar Hisse Yorumu / İnfo Yatırım – (13.04.2020)

Yatırım Teması

Hisse Kodu ARENA
Fiyat (TL) 11,41
Hedef Fiyat (TL) 16,77
Getiri Potansiyeli %47

Mart itibariyle ülkemizde de baş gösteren Covid19, sosyal yaşantımızla birlikte çalışma düzenlerimizi de değiştirdi. Bulaşma riskinin en aza indirilmesi için hem kamu hem de özel sektör uzaktan çalışma modeline geçiş yaptı. Yaşanan bu değişiklik dizüstü bilgisayarlara ve bilgisayar bileşenlerine olan talebi de beraberinde getirdi. Bilgisayar ve bilgisayar bileşenleri perakendeciliği yapan Arena Bilgisayar da bu değişiklikten olumlu etkilenen şirketlerin başında geliyor. 2019 yılında %39 ciro büyümesi kaydeden şirketin 2020 yılında da yüksek büyümeyi korumasını bekliyoruz.

Arena’nın grup şirketlerinden olan Paynet 2015 yılında BDDK’dan Ödeme Aracılık Kuruluşu lisansı almıştı. Bayilerle çalışan işletmelerin dağıtım zincirinde finansal çözümler sunan şirket Arena’yı en beğendiklerimiz arasına almamızın sebeplerinden biri. Arena 2020 yılının başında zarar eden yukko.com operasyonlarını da durdurdu. İşletme sermayesi ihtiyacı dolayısıyla kısa vadeli krediler kullanan şirket 2019 yılında yüksek faizler dolayısıyla yüksek finansman gideri yazmıştı. 2020 yılında bu etkinin de azalmasını bekliyoruz.

Bu yıl şirketin 4.400 mn TL net satış, 135 mn TL FAVÖK ve 75 mn TL net kâr elde etmesini öngörüyoruz. Yıl sonu beklentilerimize göre 4,9 F/K ve 3,0 FD/FAVÖK oranıyla işlem gören Arena Bilgisayar’ı %47 yükseliş potansiyeli ve 12 ay vadeli 16,77 TL hedef fiyat ile model portföyümüze ekliyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN