Anadolu Yakası’nda konutta en hızlı kazandıran ilçeler!

Uzun vadeli yatırım yapmak isteyenlerin tercihi olan konutta kârlı bir yatırım için birçok kritere dikkat etmek gerekiyor. Konutun bulunduğu lokasyon, sosyal olanaklar ya da çevresindeki inşaat projeleri…

Bunların dışında özellikle konut yatırım amaçlı satın alınıyorsa mutlaka yatırım geri dönüş süresine dikkat edilmeli. Peki, konut yatırım geri dönüş süresi (amortisman) nedir? Bir ilçenin konut yatırım geri dönüş süresini bilmek size ne kazandırır? Amortisman süresini, yatırımın yıllar içerisinde sağlayacağı kira gibi gelirlerle ortaya çıkan “geri dönüş süresi” olarak özetlemek mümkün. Kısaca amortisman süresi; kiraya verilen konutun geri dönüş süresidir.

Son yıllarda İstanbul’un Anadolu Yakası, gayrimenkul geliştiricilerinin de dikkatini çekiyor. Metrekare fiyatlarının arttığı Anadolu Yakası’nda konut yatırımı kârlı bir hâle geldi. Konut yatırım geri dönüş süreleriyle dikkat çeken Anadolu Yakası ilçeleri, yatırımcısına hızlı bir kazanç sağlıyor. İşte Zingat.com verilerine göre Anadolu Yakası’nın en hızlı kazandıran ilçeleri…

  1. Ataşehir

Gayrimenkul geliştiricilerinin ilgi odağı olan Ataşehir, Anadolu Yakası’nda en hızlı kazandıran ilçeler listesinde birinci sırada yer alıyor. Anadolu Yakası’nın değerli ilçelerinden Ataşehir’de yapımı devam eden Finans Merkezi ise bölgedeki konut fiyatlarının artmasını sağladı. Zingat.com verilerine göre bölgedeki konut fiyatları 352 bin TL ila 586 bin TL arasında değişiyor. Kira fiyatı ise maksimum 3 bin TL. Bölgenin konut yatırım geri dönüş süresi ise 16 yıl.

  1. Sancaktepe

Son yıllarda Anadolu Yakası’nın yıldızı parlayan ilçelerinden biri olan Sancaktepe’deki markalı konut projeleri dikkat çekiyor. Anadolu Yakası’nda en hızlı kazandıran ilçeler arasında ikinci sırada bulunan Sancaktepe’de konut fiyatları 175 bin TL ila 291 bin TL arasında değişiyor. Bölgedeki kira fiyatları ise 837 TL ila 1.400 TL arasında değişiklik gösteriyor. Amortisman süresi ise 17 yıl.

  1. Sultanbeyli

İstanbul Anadolu Yakası’nda Ataşehir ve Sancaktepe’den sonra gayrimenkulde en hızlı kazandıran üçüncü ilçe olan Sultanbeyli, özellikle 3. Köprü’yle birlikte şehrin önemli lokasyonlarından biri hâline geldi. Sultanbeyli’de konut fiyatları 208 bin TL ilan 347 bin TL arasında değişiyor. Kira fiyatları ise maksimum 1.570 TL. Bölgede konut yatırım geri dönüş süresi ise 18 yıl.

  1. Kartal

Kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği Kartal’da birçok konut projesi hayata geçiriliyor. Bölgede konut fiyatları 245 bin TL ila 407 bin TL arasında değişiyor. Kira fiyatları ise maksimum 1.756 TL. Kartal’ın konut yatırım geri dönüş süresi ise 19 yıl.

  1. Maltepe

Kârlı konut yatırımı yapılabilecek bölgelerden biri olan Maltepe, markalı konut projelerinin de tercihi durumunda. Bölgede konut fiyatları 314 bin TL ila 523 bin TL arasında değişiyor. Maltepe’de konut kira fiyatları ise maksimum 2 bin 140 TL. Bölgenin konut yatırım geri dönüş süresi ise 20 yıl.

  • Fiyatlar, ortalama 100m2’lik konut içindir.

Zingat.com’da Esenyurt ile ilgili toplam 78 yeni konut projesi ile ilgili detaylı bilgiler yer alıyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN