Anadolu Grubu Holding Hisse Yorumu / Yapı Kredi Yatırım – (16.01.2024)

Mevcut makro koşullarda güvenli oyun

Öneri AL
Hedef Fiyat TL 330.00
Potansiyel Getiri 52%

Anadolu Grubu Holding için AL notumuzu koruyor ve grup şirketleri için yeni tahminlerimiz ve yeni makro varsayımlarımız doğrultusunda hedef fiyatımızı 304 TL’den 330 TL’ye güncelliyoruz. AGHOL, ana faaliyet alanlarındaki (AEFES, CCOLA ve MGROS) güçlü sonuçlar sayesinde 9A23’te güçlü finansal sonuçlar açıkladı. Finansallardaki olumlu ivmenin devam etmesini ve Holding’in yılı %144 net kar büyümesi ile kapatmasını bekliyoruz. Hisse, 2023 yılı boyunca BIST100’e kıyasla önemli bir üstün performans göstermiştir ve defansif ana faaliyet kolları, coğrafi olarak çeşitlendirilmiş gelir akışı, azalan kaldıraç (0,4x net borç/VAFÖK) ve düşük işletme sermayesi ihtiyaçları göz önüne alındığında bunun devam etmesini bekliyoruz. AGHOL, tahminlerimize göre %35’lik bir NAD iskontosuna sahiptir. Bu nedenle, mevcut makroekonomik temada güvenli bir oyun sağladığını düşündüğümüz AGHOL’ü beğenmeye devam ediyoruz.

 Temel faaliyetler güçlü kalmaya devam edecek. Fiyat artışları, TL’deki yıllık değer kaybı ve esnek hacim görünümü sayesinde, AEFES’in 2024 yılında yıllık %63 ciro ve %54 VAFÖK büyümesi ile güçlü kalmasını bekliyoruz. Gıda perakende tarafında, devam eden enflasyonist ortam ve hedeflenen pazarı artırmaya yönelik girişimler göz önünde bulundurulduğunda, 2024 yılında %73 net satış büyümesi ve %68 VAFÖK büyümesi öngörüyoruz. Sonuç olarak, AGHOL’ün 2024 yılında yıllık %61 ciro ve %45 VAFÖK büyümesi kaydedeceğini tahmin ediyoruz.

 Bilanço tarafında önemli gelişim. 9A23’te temel ve temel olmayan iş kollarından gelen güçlü performansın ardından, şirketin konsolide Net Borç/VAFÖK oranı 9A22’deki 0,8x seviyesinden 0,4x seviyesine geriledi. Ana faaliyet alanlarına ilişkin olumlu görüşümüz sayesinde, borçluluk oranının 2024 yılında daha düşük bir hızda da olsa düşmeye devam edeceğini öngörüyoruz.

Rapor için tıklayın.

Kaynak: Yapı Kredi Yatırım 2024 Strateji Raporu