Anadolu Efes Hisse Yorumu / Ak Yatırım – (16.01.2020)

Anadolu Efes

Tavsiye Endeksin Üzerinde Getiri
Son kapanış, TL/hisse 23.62
Hedef fiyat, TL/hisse 29.00
Yukarı potansiyel %23
Halka açıklık oranı %32

Yatırım teması

AB InvBev birleşmesi sonrası sağlanan sinerjiler sayesinde, geçtiğimiz iki yıldır karlılıkta gözle görülür bir iyileşme yaşandı. Önümüzdeki dönem, pazar payı kazanımı ile elde edilecek ölçek ekonomisi ile Şirket’in marjlarının yükseliş trendini koruyabileceğini düşünüyoruz. Bu sayede, yurt içi pazardaki olumsuz talep ortamı ve maliyet ortamının yaratabileceği negatif etkiler dengelenecektir. Bira operasyonları ile beraber, Anadolu Efes ayrıca Coca Cola İçecek’teki %40 payı sayesinde, bölgedeki hızlı meşrubat büyümesinden yararlanabilmek için de önemli bir yatırım aracıdır. (Coca Cola İçecek için tavsiyemiz: Endeksin Üzerinde Getiri) Anadolu Efes yakın zamanda Merter arazisinin satışını 270 milyon TL bedel ile tamamladı. Elde edilen gelir, nakit akışının güçlendirilmesi için kullanılacak. Aynı zamanda, Şirket 4Ç19’da bu satış işleminden 265 milyon TL bir kerelik kar yazacak.

Hisse performansını etkileyebilecek faktörler

Yönetimin, başta Rusya’da olmak üzere, yurt dışı pazarlarında pazar payı kazanımını sürdürmesi ve bu bölgedeki karlılığını artırmasını, hisse senedi performansı için uzun vadede destekleyici rol oynayacaktır.

Değerleme

2020T düzeltilmiş bira FD/FAVÖK çarpanı 6.0 seviyesinde olan Anadolu Efes, son 3 yıllık ortalamasına göre %30 iskontolu işlem görmektedir. Karlılık görünümü göz önünde bulundurulduğunda, hissenin bu seviyeleri haketmediğini düşünüyoruz. 29.00 TL/hisse hedef fiyatımız %23 yukarı potansiyeli sunmaktadır.