Altın Yorumları / Yapı Kredi – (3.04.2024)

ABD makro verilerinin beklenti üstü gelmesine rağmen altın fiyatlarında yukarı istek korunuyor. İran’ın Şam konsolosluğuna yapılan saldırı ile birlikte jeopolitik risklerin artması fiyatlamaya etkili oldu. Çin ekonomisinde toparlanma sinyallerinin gelmesi ile gümüş fiyatları dün yüzde 3’e yakın yükselerek önemli direnç 26,2 seviyesine yaklaştı. 26,2 seviyesinin geçilmesi halinde yeni alıcılarında oyuna girmek isteyeceğini düşünüyoruz. Gözler bu hafta ABD istihdam veri setinde. Öncesinde ise başkan Powell’ın konuşması ve AB TÜFE verisi öne çıkıyor. ABD istihdam veri seti ABD ekonomisinde soğuma sinyalleri üretirse pozitif fiyatlamaların devamı gelebilir.

Altında teknik olarak kritik destek seviyesi olarak gördüğümüz 2.070 Usd seviyesine inmeden yeniden yönünü yukarı çevirdi. 2.225 Usd seviyesinin üzerinde 2.275 Usd seviyesi hedef olabilir.

Bu sabah 2.286 Usd seviyesindeki ons altında 2.225 ve 2.200 Usd seviyeleri gün içi destek, 2.300 ve 2.350 Usd seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenebilir Bugün paritede sınırlı pozitif seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!