Altın Yorumları / Yapı Kredi – (27.02.2024)

Kıymetli madenler ekonomik ajandanın etkisi altında kalmaya devam ediyor. Merkez Bankalarının uyguladıkları-uygulayacakları para politikası değerli metalde fiyat hareketlerinin temel unsuru. ABD ekonomisinin beklenenden iyi durumda olması ve yeterli soğumanın sağlanamaması FED’in tedbirli olmasına neden oluyor. Beklenen faiz indirim döngüsünde, FED’in kararlı duruşu piyasanın FED’e yaklaşmasına neden oldu. Güncel durumda arada oluşan beklenti farkı normalleşti.

FED’in yakından takip ettiği, Perşembe günü açıklanacak çekirdek PCE (kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi) verisi fiyat hareketleri açısından önemli olabilir. Güçlü gelen bir PCE Haziran ayında faiz indirimlerinin başlayacağı yönelik mevcut beklentilerini ve risk iştahını zayıflatabilir. Son dönemde geçerli olan (2.000-2.070 Usd) bant hareketi devam ediyor. Kısa vade de 2.045 Usd üstü hareket yukarı isteği artırabilir. ABD 10 yıllık tahvil faizinin ve Dolar Endeksi 200 günlük ortalama 103,8-104 bant aralığı direnç bölgesinin üzerine kalıcılık sağlama çabasında. DXY 104,7 üstü kapanışlarda yukarı istek artabilir.

Bu sabah 2.032 Usd seviyesindeki ons altında 2.015 ve 2.000 Usd seviyeleri gün içi destek, 2.035 ve 2.050 Usd seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Bugün yatay-sınırlı pozitif seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!