Altın Yorumları / Yapı Kredi – (17.05.2024)

Altın

Jeopolitik risklerin azalması fiyatlamaların yönünü, makro verilere ve sonuçlarına çevirdi. Sıkılaşmanın süresi ve faiz indirim beklentileri fiyatlamaların temel nedeni olarak karşımıza çıkıyor. Son açıklanan ABD enflasyon verisinin endişeleri azaltması Dolar’ın ve ABD tahvil faizlerinin düşüş kaydetmesini sağlıyor. Böylece altın talebi artıyor. Altın İçin önemli seviye 2400 Usd. ABD tahvil faizlerinde gerilemenin devam etmesi halinde yukarı isteğin korunabileceğini düşünüyoruz. Gümüş için ayrı bir parantez açarsak kritik direnç 30 dolar olarak karşımıza çıkıyor. 30 dolar seviyesinin aşılması yukarı hareketin hızlanmasına neden olabilir.

Kısa dönem yatay-bant, orta dönem yön yukarı şeklindeki görüşümüzü koruyoruz. Teknik olarak 2.290-2.400 Usd bant aralığında fiyat hareketlerinin devamını bekliyoruz. Orta-uzun vadeli olumlu görüşümüzü koruyoruz. 2.400 Usd üzeri kapanışlar yukarı hareketin kaldığı yerden devam etmesini sağlayabilir. Altında teknik olarak 2.290-2.400 Usd bant aralığının devam edeceğini düşünüyoruz.

Bu sabah 2.376 Usd seviyesindeki ons altında 2.375 ve 2.358 Usd seviyeleri gün içi destek, 2.400 ve 2.430 Usd seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Bugün yatay seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!