Altın Yorumları / Yapı Kredi – (16.05.2024)

Altın

Yaklaşık son 1 aydır yatay hareket eden ve bant içinde bulunan ons altın bandın üst tarafına erişmiş durumda. ABD enflasyon verisinin endişeleri azaltması Dolar’ın ve ABD tahvil faizlerinin düşüş kaydetmesini sağlıyor. Böylece altın talebi artıyor. Enflasyon endişelerinin azalması FED faizinin inmesini öne çekebilir. Böylece reel faizin düşüşü de öne çekilmiş olur. Aynı zaman düşüş hattı somutlaşabilir. Kısa dönem yatay-bant, orta dönem yön yukarı şeklindeki görüşümüzü koruyoruz. Teknik olarak 2.290-2.400 Usd bant aralığında fiyat hareketlerinin devamını bekliyoruz. Orta-uzun vadeli olumlu görüşümüzü koruyoruz. 2.400 Usd üzeri kapanışlar yukarı hareketin kaldığı yerden devam etmesini sağlayabilir.

Altında teknik olarak 2.290-2.400 Usd bant aralığının devam edeceğini düşünüyoruz. ABD TÜFE verisi bant hareketini sonlandırabilir. Bu sabah 2.388 Usd seviyesindeki ons altında 2.375 ve 2.358 Usd seviyeleri gün içi destek, 2.400 ve 2.430 Usd seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Bugün yatay seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!