Altın Yorumları / Trive Yatırım – (15.05.2024)

Ons Altın

Yatırımcılar TÜFE rakamlarını beklerken yeni ABD ÜFE verilerini sindirirken altın Çarşamba günü ons başına 2.350 dolar civarında tutundu. Üretici fiyatları Nisan ayında beklenenden daha yüksek bir artış gösterdi, ancak Mart ayı verisi keskin bir şekilde daha düşük revize edildi ve bu da yatırımcılara bir miktar rahatlama sağladı. Bununla birlikte, Fed Başkanı Powell Salı günü enflasyonun beklenenden daha yavaş düştüğünü ve bu durumun merkez bankasını uzun bir süre daha beklemede tutacağını yineledi. Yüksek faizler altının cazibesini azaltırken, artan fiyat baskıları enflasyona karşı bir koruma olarak cazibesini artırıyor.

Piyasalar şimdi Fed’in para politikasının yönü hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün açıklanacak TÜFE verilerine odaklanacak. Bu arada, tırmanan küresel jeopolitik gerilimler, İsrail tanklarının Refah’ın derinliklerine doğru ilerlediğini gösteren raporların ardından metalin güvenli liman cazibesini desteklerken, Rusya Ukrayna’da yeni bir cephe açtı ve yeni yaptırımlar ticari ittifakların parçalanmasına ilişkin endişeleri artırdı. Altında yukarı yönlü hareketliliklerde 2431 ve 2550 dolar dirençleri takip edilebilir. Aşağıda ise 2300, 2200 ve 2090 seviyeleri destek hattı olarak takip edilebilir.

Kaynak: Trive Yatırım Günlük Forex Analizleri

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!