Altın Yorumları / Trive Yatırım – (11.06.2024)

Ons Altın

Yatırımcılar ABD enflasyon verilerini ve Federal Rezerv’in hafta içinde yapacağı politika açıklamasını beklerken, altın fiyatları Salı günü ons başına 2.300 dolar civarına gerileyerek son bir ayın en düşük seviyelerinde seyretti. Yatırımcılar, geçtiğimiz Cuma günü beklenenden daha güçlü gelen istihdam raporu ışığında Fed’in faizleri ne zaman düşürmeye başlayabileceğine dair ipuçlarını yakından takip edecek. Piyasalar Fed’in bu yıl faiz indirimine gitmesi yönündeki beklentilerini azalttı ve yatırımcılar artık Eylül ayında faiz indirimine gidilmesi ihtimalini %50 olarak fiyatlıyor.

Ayrıca, resmi sektörün en büyük altın alıcısı olan Çin Merkez Bankası, 18 ay üst üste alım yaptıktan sonra Mayıs ayında alımlarını durdurdu. Avrupa’da, aşırı sağın Avrupa Parlamentosu seçimlerinde kazanımlar elde etmesiyle siyasi belirsizlik arttı ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u sürpriz bir erken yasama oylaması çağrısı yapmaya sevk etti. Teknik açıdan yukarıda 2300, 2360 ve 2400 dolar dirençleri takip edilebilir. Aşağıda ise 2280, 2220 ve 2200 dolar destekleri takip edilebilir.

Kaynak: Trive Yatırım Günlük Forex Analizleri

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!