Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (8.04.2024)

Piyasalar geçtiğimiz hafta ABD kanadından gelen tarım dışı istihdam verisini takip etti. Beklentilerin üzerinde gelen veri 303K olarak gerçekleşti. İşsizlik oranı da yüzde 3.9 beklenirken, yüzde 3.8 olarak gerçekleşti. Geçen haftayı 2328 dolar seviyelerinde kapatan ons altın, yeni haftaya hızlı bir başlangıç yaptı. Yeni haftada gerçekleştirdiği hareketlenmeler ile 2350 doların üzerini test eden ons altın, rekor seviyelerini de böylelikle güncellemiş oldu.

Piyasalar jeopolitik gelişmeleri yakından izlerken; İran’ın Suriye’de konsolosluğa yönelik şüpheli saldırıya yanıt verebileceği beklentileri ve Hizbulla’ın savaşa hazır olunduğuna yönelik açıklamaları jeopolitik riskleri de artırıyor. Diğer yandan yeni haftada Çarşamba günü ABD’den gelecek olan enflasyon verisi ise haftanın en önemli ekonomik verilerinden bir olarak karşımıza çıkıyor. Yeni günde ise ekonomik veri bakımından cılız bir gün izlenecek. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak 2353 seviyesi direnç noktası olarak; 2305 – 2275 – 2233 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!