Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (24.05.2024)

XAUUSD

Hafta içerisinde ons altın FOMC toplantı tutanaklarının etkisi altında kaldı diyebiliriz. Hafta ortasında yayınlanan tutanaklarda bazı yetkililerin ülkede enflasyondan endişe ettikleri ve yüksek faizin bir süre daha devam etmesinin yararlı olabileceğini düşündükleri görüldü. Bu da FED’in faiz indirim adımını bir süre daha öteleyebileceği beklentilerini oluşturdu ve herhangi bir faiz getirisi olmayan değerli metaller üzerinde baskı oluşturdu.

Haftaya 2418 dolar seviyelerinden başlayan ons altın, bu hareketlenmeler ile birlikte haftanın son işlem gününe 2327 dolar seviyelerinde başlangıç yaptı. Yeni günde piyasalar 15:30’da ABD’den gelecek olan dayanıklı mal siparişleri ekonomik verisini izleyecek. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak 2351 – 2373 – 2395 seviyeleri direnç noktaları olarak; 2325 – 2305 – 2280 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!