Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (23.05.2024)

XAUUSD

Piyasalar dün akşam yayımlanan FOMC toplantı tutanaklarını takip etti. Tutanaklarda yetkililerin bazılarının enflasyon konusunda endişeli oldukları ve enflasyon ile mücadele kapsamında ABD faiz oranlarını daha uzun süre yüksek kalması gerekebileceği yönünde yorumları görüldü. Şahin sayılabilecek bu durum ile birlikte ons altında da aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti. Haftaya 2418 dolar seviyelerinde başlayan ons altın, haftanın dördüncü işlem gününe 2380 seviyelerinde başlangıç yaptı.

Yeni günde ABD kanadından gelecek olan işsizlik haklarından yararlanma başvuruları, PMI ve Yeni Konut Satışları ekonomik verileri izlenecek. Veriler sırasıyla 15:30, 16:45 ve 17:00’da açıklanacak. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak 2373 – 2385 – 2400 seviyeleri direnç noktaları olarak; 2351 – 2332 – 2305 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!