Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (12.02.2024)

Geçtiğimiz haftayı 2040 seviyelerinde açan ons altın, haftayı 2023 seviyelerinde kapatmıştı. Orta Doğu’dan gelen son gelişmelere bakıldığında İsrail ile Hamas arasında anlaşmazlığın diplomatik çözüme ulaştığına yönelik işaretler artıyor. Bu konuda yakından takip ediliyor. Yeni haftanın ilk işlem gününde ekonomik veri bakımından cılız bir gün bizleri bekliyor.

Haftaya genel olarak baktığımızda ise yarın ABD kanadından gelecek olan enflasyon verisi haftanın en önemli ekonomik verilerinden biri olarak karşımıza çıkacak. Piyasalar veri ile FED’in faiz patikasında gevşeme yönünde ilk adımını ne zaman atabileceğine yönelik ipuçları arayacak. Son gelen ekonomik veriler ve açıklamalar ile Mart ayında olan beklentiler oldukça azalmıştı. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak 2045 – 2065 – 2085 seviyeleri direnç noktaları olarak; 2020 – 2000 – 1980 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!