Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (1.04.2024)

Ons altın Nisan ayına hızlı bir başlangıç yaptı. Haftaya 2238 dolar seviyelerinden başlayan ons altın, ilerleyen saatlerde de bir miktar kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi. Ons altının 2024 yılının ilk çeyreğindeki performansına baktığımızda yüzde 8 civarlarında değer kazanımı yaşadığı görülüyor. Yeni yılda ilk gündem maddelerinden biri ise FED’in faiz patikasında atabileceği adımlar.

Son gelen açıklamalar ve ekonomik veriler ile bankanın ilk faiz indirimini yaz aylarının başında atabileceğine yönelik beklentiler hakim. Bu sebeple ABD kanadından gelecek olan ekonomik veriler yakından takip ediliyor. Yeni haftanın ilk işlem gününde 16:45 ve 17:00’da ABD’den gelecek olan PMI verileri takip edilecek. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak 2270 – 2280 – 2290 seviyeleri direnç noktaları olarak; 2250 – 2235 – 2222 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!