Altın Yorumları / Anadolu Yatırım – (26.02.2024)

Ons altın 2011-2041 bandında hareket ettikten sonra haftanın son işlem gününü artı yönde tamamladı. ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki gerileme ile cuma günü artan risk iştahı sonrası değerli madende 2027 dolar (50 günlük AO) yukarı yönlü geçildi. Ons altında bu seviye üzerinde kalıcılık ile pozitif görünüm devam edebilir. Yukarı yönlü olarak 2043 ve 2064 seviyeleri hedeflenebilir. 5 günlük AO 2027 dolar kısa vadeli destek olarak izlenebilir.

Bu seviye altında satış baskısı kuvvetlenebilir. Geri çekilmelerde 2014 ve 1986 (200 günlük AO) takip edilebilir. ABD’de geçen hafta FOMC toplantı tutanakları takip edildi. Tutanaklarda üyelerin faiz indirimi konusunda aceleci olmayacağı ve enflasyon konusunda temkinli olduğuna yönelik ifadeler öne çıktı. ABD’de bu hafta gözler GSYH ve çekirdek kişisel tüketim harcamalarında (çekirdek PCE) olacak. Beklenti üzerinde bir veri seti değerli madende risk iştahını baskılayabilir.

Kaynak: Anadolu Yatırım Teknik Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!