Albaraka Türk Hisse Yorumu / Ak Yatırım – (11.08.2014)

Albaraka Türk Hisse Yorumu

Albaraka Türk (NÖTR; Endeksin Üzerinde Getiri – 12 aylık hedef değer: 2,20 TLL) – 2Ç14 net karını 56 milyon TL açıkladı ve buna göre bizim 58 milyon TL ve piyasanın  55 milyon TL olan net kar beklentileri paralelinde bir sonuç elde etti. Böylece bankanın  net karı ilk altı ayda önceki yıla göre %18 artışla 118 milyon TL olurken, özkaynak  karlılığında %15,8’ten %15,3’e hafif bir gerileme yaşandı. Banka net karının yılın ikinci  çeyreğinde önceki döneme göre %9 gerilemesi ise provizyon giderlerinin artışından kaynaklanıyor. Takibe dönüşümlerin bir miktar hızlanması ve yaşlandırma etkisi ile
birlikte provizyonların arttığı ve bunun net kar payı marjındaki artışın kara olumlu etkisini önemli ölçüde ortadan kaldırdığı dikkat çekiyor. Albaraka için yıl sonu kar tahminimizi 250 milyon TL düzeyinde hisse için hedef fiyat seviyesini 2,20 TL’de koruduk. %29 artış potansiyeli taşıyan hisse için Endeksin Üzerinde Getiri olan  görüşümüz de değişmedi.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Finkafe'de Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir