Para & Borsa

Albaraka Türk Hisse Yorumu / Ak Yatırım – (11.08.2014)

Albaraka Türk Hisse Yorumu

Albaraka Türk (NÖTR; Endeksin Üzerinde Getiri – 12 aylık hedef değer: 2,20 TLL) – 2Ç14 net karını 56 milyon TL açıkladı ve buna göre bizim 58 milyon TL ve piyasanın  55 milyon TL olan net kar beklentileri paralelinde bir sonuç elde etti. Böylece bankanın  net karı ilk altı ayda önceki yıla göre %18 artışla 118 milyon TL olurken, özkaynak  karlılığında %15,8’ten %15,3’e hafif bir gerileme yaşandı. Banka net karının yılın ikinci  çeyreğinde önceki döneme göre %9 gerilemesi ise provizyon giderlerinin artışından kaynaklanıyor. Takibe dönüşümlerin bir miktar hızlanması ve yaşlandırma etkisi ile
birlikte provizyonların arttığı ve bunun net kar payı marjındaki artışın kara olumlu etkisini önemli ölçüde ortadan kaldırdığı dikkat çekiyor. Albaraka için yıl sonu kar tahminimizi 250 milyon TL düzeyinde hisse için hedef fiyat seviyesini 2,20 TL’de koruduk. %29 artış potansiyeli taşıyan hisse için Endeksin Üzerinde Getiri olan  görüşümüz de değişmedi.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.


İlgili aramalar:

  • albaraka
  • hisse analiz albaraka
Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx