Alarko Holding Hedef Fiyat Analizi / Ak Yatırım – (11.12.2014)

Ak Yatırım tarafından yapılan hisse değerlendirmesinde 12 aylık hedef fiyat ve performans beklentisi yükseltilerek şu analiz yapıldı:

“Cenal, Karabiga santrali için 765mn dolar kredi sağladı. Alarko ve Cengiz Grup’un %50-%50 ortaklığı olan Cenal Enerji, 1.320MW Kara Biga termik santrali projesi için vadesi 12 yıl olmak üzere 765mn dolarlık kredi aldı. Denizbank, Halkbank, Finansbank ve Ziraat Bankası krediye eşit oranda katılım sağlıyor. Şirket, toplam yatırım tutarı 1,2 milyar dolar olması beklenen santral projesi ile ilgili 200mn dolarlık krediyi 2Ç13’te almıştı. Ayrıca Alstom firması ile mühendislik ve ekipman temini ile ilgili 180mn Avro tutarında anlaşmayı 29/09/2014 tarihinde imzalamıştı. Tahminlerimize göre Alarko’nun net aktif değerinin %21’ini oluşturan Karabiga projesi 2018 yılında tamamlanacak.

Finansmanın tamamlanmasıyla projeye yatırımcı güveninin artacağını düşünüyoruz. Açıklamayla holding için uyguladığımız iskonto oranını %50 seviyesinden %40’a indiriyoruz. Buna bağlı olarak hisse için 12 aylık hedef fiyatımızı 5,60TL (önceki: 4,65TL) seviyesine yükseltiyoruz. Hisse için performans beklentimizi de “Endeksin Üzerinde Getiri”ye yükseltiyoruz. Hisse geçtiğimiz son 6 ayda taahhüt segmentine ilişkin kaygılar ve Kara Biga projesine dair belirsizlikle BIST100 endeksinin %17 gerisinde kaldı.

Potansiyel taahhüt projeleri kısa vadeli katalist olabilir. Alarko’nun bekleyen iş toplamı 298mn dolar civarındadır. TANAP, Katar, Baltık, Moskova rafineri modernizasyon projeleriyle ilgili gelebilecek olumlu haberlerin hissede kısa vadeli hareket yaratabileceğini düşünüyoruz.

Riskler. Kazakistan’da yürütülen taahhüt projelerindeki anlaşmalara rağmen Kazak Tenge’sindeki devalüasyonun şirketin faaliyet marjlarında dalgalanma yaratabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca Kara Biga’ya ilişkin gelebilecek yeni bir mahkeme kararı inşaat faaliyetinde gecikmeye neden olabilir.”

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir