Alarko Holding 2014 / 9 Bilanço Analizi / Ak Yatırım – (11.11.2014)

Alarko Holding

(OLUMSUZ; Öneri: Nötr; 12 Aylık Hedef Fiyat: 4,48 TL) – 3Ç14’te 0,37mn TL net kar açıkladı. Konsensus beklentisi 30mn TL net kar, bizim beklentimiz ise 29mn TL net kardı. Sapmanın temel nedeni beklentimizin altında gelen taahhüt segmenti faaliyet performansı. Bekleyen işlerin tamamına yakını Kazakistan’da bulunuyor. Kazak Tengesi’nin devalüasyonu taahhüt segmenti marjlarını olumsuz etkiliyor. Taahhüt sözleşmelerinde Tenge devalüasyonunun telafi edilmesi ile ilgili bir madde bulunuyor. Ancak telafinin ne zaman yapılacağına dair henüz bir açıklama yok.

Bu durumu göz önünde bulundurarak 2014 net kar tahminimizi 12mn TL’ye (Önceki 71mn TL) ve kur tahminlerimizdeki değişiklikler nedeniyle 2015 net kar tahminimizi ise 83mn TL’ye (Önceki 76mn TL) revize ediyoruz. Kazak projeleri ile ilgili telafinin 2015 yılında gelmesi tahminlerimiz için yukarı yönlü riskler içeriyor. Kısa vadede faaliyet marjının baskı altında olacağını göz önünde bulundurarak şirket ile ilgili önerimizi “Nötr’e” (Önceki: Endeksin Üzerinde getiri), hedef fiyatımızı da hisse başına 4,48 TL’ye (Öncek: 5,35 TL) revize ediyoruz.

TÜM BİLANÇO ANALİZLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir