249 bin 455 kişi bankada hesap unuttu

Türkiye’de faaliyet gösteren 20 bankada, 249 bin 455 hesap sahibinin, unutulmuş binlerce lirası bulunuyor

Bankalar, son 10 yılda işlem yapılmayan zaman aşımına uğrayan hesaplar için ilanla müşterilerine uyarıda bulunuyor.

Bankalar bu çerçevede, zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacakların listesini Şubat ayı başından itibaren internet sitelerinde yayımlamaya başladı.
Listeler 3 ay süreyle ilanda kalacak, başvuruda bulunulmaması halinde bakiyeler, emanet ve alacaklar, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilecek.
En fazla mevduat unutulan banka Yapı Kredi Bankası. Bu bankada, 140 bin 294 hesap zaman aşımına tabi bulunuyor. Unutulan hesaplar sıralamasında Yapı Kredi Bankasını 39 bin 629 hesapla İş Bankası, 17 bin 362 hesapla Ziraat Bankası, 16 bin 635 hesapla Garanti Bankası, 11 bin 945 hesapla Citibank takip ediyor.
Bankalarda parasını unutanlar arasında özel şahıs ve şirketlerin yanı sıra bakanlıklar, valilikler, komutanlıklar, belediyeler, muhtarlıklar, okullar, dernekler, partiler, vakıflar, özelleştirilen veya kapatılan kurumlar, hatta bankalar bulunuyor.

Liste uzuyor…
Şahıslardan İş Bankası 4. Levent şubesinde hesabını unutan Deniz Seki, Etiler Şubesinde hesabını unutan Demet Akalın, Tekstilbank’ın Bursa şubesinde hesabını unutan Erol Evcil, TSKB merkez şubesinde hesabını unutan Can Vitali Hakko, Ziraat Bankası’nın Aydın şubesinde hesabını unutan Aydın Menderes gibi isimler de dikkat çekiyor.
Jandarma Genel Komutanlığı, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Valiliği gibi kurumlar da hesabını unutan kurumlar arasında yer alıyor.

Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/249-bin-455-kisi-bankada-hesap-unuttu/ekonomi/ekonomidetay/25.02.2011/1356772/default.htm

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir