Aldığım Hisse Pahalı mı? Cevabını Barış Esen ve Üzeyir Doğandan Dinleyin?

“Aldığım Hisse Pahalı mı” Sorusunun Cevabını ve VIOP’un Parlayan Yıldızı “Pay Vadeli İşlemleri” Barış Esen ve Gedik Yatırım Uzmanlarından Dinleyin

Mali tablolara göre hisse senedinin makul fiyatının nasıl hesaplandığını Barış Esen ve Üzeyir Doğan’dan, son bir yılda %500 büyülen Hisse Vadeli Piyasasında nasıl işlem yapıldığını Sevan Ülütaş ve Salim Kasap’tan dinlemek ister misiniz?

Finansal okuryazarlık eğitimleri denince akla ilk gelen kurumlardan olan Gedik Yatırım, yatırımcıların bilinçlendirilmesine yönelik eğitimlerine devam ediyor ve 15 Aralık’ta Borsa İstanbul Konferans Salonunda düzenleneceği ücretsiz eğitime tüm yatırımcıları davet ediyor.

Sektörün 27 yıllık emekçisi %100 yerli sermayeli Gedik Yatırım, her zaman olduğu gibi yatırımcılarının yatırımlarını kendi yatırımı gibi görüyor ve yatırımcıları daha çok işlem yaptırmaya teşvik edecek bir eğitim düzenlemek yerine uzun soluklu ve bilinçli yatırımın nasıl yapılması gerektiğini anlatan bir eğitim düzenliyor.

Yer: Borsa İstanbul
Tarih / Saat: 15 Aralık 2018, 11:00-15:00

Eğitim Detayları
Eğitimin ilk bölümü son dönemlerde hızla büyüyen Hisse Vadeli İşlem Sözleşmelerine (Hisse VİS) ayrılmış. 2018’in ilk on ayındaki işlem hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %500 artan Hisse VİS, yatırımcılarına hisse senetlerinde kaldıraçlı işlem yapma imkanı veriyor. Hisse VİS, bugüne kadar kredi alarak hisse senedi taşıyan yatırımcılar için faiz yükü olmayan bir fırsat sunuyor. Hisse piyasasında gün sonunda kapatılmak zorunda olan açığa satış işlemleri Hisse VİS’de aylarca taşınabiliyor. Bugüne kadar BIST30 endeksinde vadeli işlem sözleşmesi yapmış ancak hisse bazlı vadeli işlem sözleşmelerini bilgi eksikliği nedeniyle yapmaktan çekinmiş yatırımcıların kaçırmaması gereken eğitimi Gedik Yatırım Direktörü Sevan Ülütaş ve Salim Kasap verecek.

Mali Tablo Analizini Öğrenmek İsteyenler Bu Eğitim Kaçırmayın
15 Aralık’taki eğitimin ikinci kısmını bilgisi ve mütevaziliği ile ekonomi medyası takipçilerinin takdirini kazanmış iki isim, Barış Esen ve Üzeyir Doğan sunuyor. Bu bölümde, hisse senedi seçiminin mali tablo analizine dayandırılması gerektiğini örnekleri ile anlatıyor. Mali Analiz, Bilanço, Gelir Tablosu gibi terimler ilk aşamada korkutucu gelse de, Barış Esen ve Üzeyir Doğan bilgilerini tecrübeleri ile harmanlayarak bu zor kavramları çok kolay anlaşılır bir hale getiriyor ve katılımcılar ile paylaşıyor. Gedik Yatırım Yatırım Danışmanlığı Bölüm Müdürü Üzeyir Doğan, bu eğitim sonrasında katılımcılar fiyat ile şirketin karı ve defter değeri arasındaki ilişkiyi öğrenmiş olacak ve artık hisse senedi alırken hissenin fiyatının ucuz mu pahalı mı olduğunu kendi analiz edebileceğini belirtti. Gedik Yatırım bu eğitim sonrasında katılımcılara bir sürprizi var. Talep eden tüm katılımcılara, eğitimde kullanılacak Finnet Hisse Analiz Modülü 15 gün boyunca ücretsiz kullanımına açılacak. Böylece katılımcılar eğitimde öğrendiklerini pratiğe dönüştürerek bilgilerini pekiştirebilecekler.

Eğitimin son bölümünde ise söz katılımcılara verilecek ve onlardan gelen tüm sorular cevaplanacak.

Gedik Yatırım, Bilgilerin Pratiğe Dönüşmesi İçin Hisse Analiz ve Gedik Trader Uygulamasını Ücretsiz Sunuyor.
Gedik Yatırım bu etkinlikle sadece eğitim vermekle kalmayacak ve yatırımcılara öğrendikleri mali tablo analiz bilgilerini tecrübe edebilmeleri için Finnet’in Hisse Analiz modülünü 15 gün süre ile hediye edecek. Bu sayede bilanço ve gelir tablosu hakkında öğrenilen bilgiler yatırımcılar tarafından tecrübe edilebilecek.

Peki öğrenilen Pay Vadeli İşleme Sözleşmeleri bilgileri gerçek ortamda tecrübe edilebilecek mi? Gedik Yatırım teorik bilginin pratiğe dönüşmedikçe faydalı olmayacağına inanıyor ve yatırımcıların Pay VİS bilgilerini pratiğe dönüştürebilmeleri için Gedik Trader uygulamasını 2 ay boyunca ücretsiz sunuyor. Yatırımcılar sadece Hisse VİS değil, tüm vadeli işlem ürünlerini ve hisse senedi piyasasının verilerini Gedik Trader aracılığı ile takip edebilecek, hesapları olması halinde gerçek ortamda alım satım işlemleri de yapabilecekler.