Para & Borsa

Moodys Sonrasında Piyasalar Açıldı: Seans İçi Yorum.

Yaşar Erdinç – 26.09.2016

Son iki günde çok uzun uzun iki yazı yazdım ve bu sabah saat 11:00 civarı seans içi yorum vereceğimi belirttim. Moodys gibi bir kuruluşun, nasıl olup da “değerlendirmeyi Ekim ayında yapacağız” dedikten iki gün sonra not kararını açıkladığını anlayamıyorum.

Dikkat ediniz “not düşürdüğünü” demiyorum. “Not kararını açıkladığını” diyorum. Moodys nasıl oluyor da kendi kredibilitesine ciddi biçimde zarar verebilecek bir yalan ortaya atıyor? Üstelik bu açıklama yapıldığında darbenin etkilerinin normale döndüğünü söyleyip olumlu bir mesaj verdikten sonra??? Üstelik Moody’s Kararı, Analizim ve Moodys’in işlediği suç başlıklı yazımda açıkladığım üzere bilgi  manpülasyonu suçu kapsamına girecek bir hareket yapmış oluyor. Anlamak mümkün değil!

Piyasalar açıldı ve görüyoruz ki, eskiden çok panik yapan ve önünü göremeyen bireysel yatırımcılar artık bunu yapmamak gerektiğini öğrendi. Yalnız tam bu noktada şunu da vurgulayayım ki; henüz düşüş bitmemiş ve devamı gelecek olabilir. Dün yazdığım Moody’s Kararı Sonrası Borsa ve Dolar’da Nasıl Bir Seyir Görebiliriz? başlıklı yazının sonlarına doğru yazdığım “İlk andaki düşüş sonrası izlenmesi gereken hareketler” kısmına tekrar bakınız.  Aşağıdaki yazacaklarımı, bu çerçevede değerlendiriyorum.

Devamı için TIKLAYINIZ!


Etiketler: ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx