Yapı ve Kredi Bankası Teknik Analiz / TEB Yatırım – (27.12.2012)

Yapı ve Kredi Bankası Hisse Yorumu

Hissede orta vadeli olarak nitelendirdiğimiz yükselen hareket devam etmektedir. Ana destek noktası olarak orta vadeli yükselen trend çizgisine denk gelen 4,90 seviyesi takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde bu seviyenin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin düzeltme hareketleri olarak kalmaya devam edeceğini, orta vadeli yükselen hareketin süreceğini, önümüzdeki süreçte ilk etapta geçen hafta test edilen 5,34 seviyesinin yeniden deneneceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle, 4,90 seviyesini stop loss kabul edip, hissede pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz.

Geri çekilme hareketleri içinde 4,90 seviyesindeki desteğin bozulması halinde, orta vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissemüzerinde satış baskısının derinleşmeye başlayacağını düşündüğümüzden alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. Ara destek noktaları olarak 5,18, 5,10, 5,06 ve 4,95 seviyeleri izlenebilir.

Daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 5,34 seviyelerinin aşılmasını önemli olacaktır. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 5,56 seviyeleri ile 5,92 seviyeleri gösterilebilir. 5,28 seviyesi ara direnç noktası olarak etkili olacaktır.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,34 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirmesini tavsiye etmekteyiz. Bu seviyenin aşılması durumunda, daha orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,56 ve 5,92 seviyeleri gözlenebilir.

Temel Açıdan: 
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 5,85 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 5,34 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,56 seviyeleri ile 5,92 seviyeleri
Ana Stop Loss: 4,90

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir